Strony internetowe - Lębork Łeba

Profesjonalne strony internetowe dla biznesu

e-mail: kontakt(at)mernet.pl    tel.: 604 607 996

Udostępnij na Facebooku w Joomla

Dzisiejsza porada dotyczy umieszczenia przycisku udostępnij na Facebooku w artykułach w Joomla. 

W celu  przygotowania przycisku logujemy się na Facebooku, następnie przechodzimy na stronę https://developers.facebook.com/docs/plugins/share-button/

Trafimy na stronę,

 

gdzie wybierzemy rodzaj przycisku na stronie, 

następnie wpisujemy adres swojej witryny (1) oraz przystępujemy do generowania kodu na stronę (2).

Po wygenerowaniu kodu otrzymamy kolejne okno zatytułowane: Your Plugin Code:

Zalecam skorzystanie z pierwszej zakładki (HTM5). Zaznaczamy i kopiujemy kod z górnego okna (3), następnie wklejmay go w pliku index.php neszej tamplatki na początku sekcji BODY.

W kolejnym kroku zaznaczamy kod i kopiujemy z dolnego okna (4).

Ten kod umieszczamy w każdym artykule (np na końcu) lub (zaleacne) w jednym z modułów naszej witryny, który wyświetlany jest na wszytkich stronach.

Powyższa instrukcja, dostępna jest na wielu formach oraz na samym FB. Wynik działania przycisku może nas jednak nie satysfakcjonować, gdyż standardowo podczas generowania przyciku otrzymujemy element, po kliknięciu w który na FB będzie udostępniony link do naszej strony głównej, nie zaś do konkretnej podstrony. Również opis będzie ogólnym opisem naszej witryny, a nie jak zapewne chce większość użytkowników opisem konkretnej treści udostępnianaego artykułu.

Wskazanie kolnkretnej podstrony okazuje się banalnie proste, wystarzy nie podawać adresu stronu przed generowaniem kodu. Kwestia opisu, może okazać się nieznacznie trudniejsza. Otóż, wielu webmasterów nie przywiązuje wagi do wypełniania META DESCRIPTION oraz META KEYWORDS.

Na forach internetowych, często można przeczytać, że te atrybuty nie mają specjalnego znaczenia, jednakże okazuje się, że są one własnie zródłem opisum dla lików SHARE do naszej strony na FB. Po wpisaniu META danych przy poszczególnych artykułach, nasze linki będą miały odpowienie opisy (czyli zdefiniowane przez nas). Tutaj mała uwaga: jeżeli nasza podstrona jest już udostępniona na FB, to może się zdarzyć, że przy udostępnianym linku na FB zobaczym ogólny opis strony. Byc może problem tkwi w cachowaniu danych przez FB.